Warsztaty w przedszkolu

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) w naszym przedszkolu już dzisiaj odbyły się niesamowite warsztaty. Były to zajęcia ekologiczne, podczas których Przedszkolaki same wykonały "Las w słoiku".

„Las w słoiku” to roślinna kompozycja, mały ekosystem, który wymaga minimalnej pielęgnacji. Dzieci wykonały system otwarty, używając do tego żwirku, ziemi, kamyków, roślinek oraz ozdobnych kamyczków. Wszystko według instrukcji ułożone zostało w słoiku w odpowiedniej kolejności. "Las" sam w sobie ma wytwarzać wszystko, czego potrzebuje, należy go podlewać raz w tygodniu i postawić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje długo będą zdobiły pokoje naszych Przedszkolaków. To była bardzo udana przygoda! Każdy Przedszkolak od dziś będzie opiekował się swoimi roślinkami!