Celem ostatniego zadania było podzielenie się zdobytą wiedzą ze społecznością szkolną. W tym celu - jak już było wspomniane - zachęciliśmy uczniów klas pierwszej i trzeciej do wykonania „Reklamy zdrowych słodyczy”.

Kolejnym krokiem było zaproszenie pierwszoklasistów na przedstawienie pt. „Witaminki”. Na początek drugoklasiści zatańczyli do piosenki z YouTube „Zabawy i ćwiczenia ze Świeżakami”. Następnie przy pomocy zabawnych wierszyków wskazali jakie korzyści ma każdy z nas ze spożywania różnych warzyw, owoców i innych produktów bogatych w witaminę A, B, C, D, E. Każdy z uczniów przebrany był za „Mini witaminkę”. Po przedstawieniu uczniom klasy pierwszej i drugiej został przeczytany artykuł ze strony www.aktywniepozdrowie.pl – „Słodycze – nie na zdrowie!”, a następnie reprezentanci klas wzięli udział w TURNIEJU WIEDZY. Rywalizacja była wyrównana, ale w ostateczności zwycięzcami zostali pierwszoklasiści. Uczestnicy turnieju i zwycięska klasa otrzymała drobne upominki.

Kolejnym krokiem było zapoznanie uczniów klasy trzeciej z krótką informacją na temat szkodliwości spożywania słodyczy oraz z nagraniem przedstawienia pt. „Witaminki”, które zostało wyświetlone na monitorze interaktywnym.

Realizacja zadań zawartych w etapie jesienno-zimowych programu „Zdrowo jem, więcej wiem” sprawiło uczniom wiele radości i myślę, że program jeszcze nieraz zawita w naszej klasie.