Podczas lekcji i konkursów przeprowadzonych w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie zdobyli nową wiedzę, którą podzielili się z innymi uczniami w szkole.

W ramach promocji działań podjętych w szkole, uczniowie wykonali z przyniesionych przez siebie produktów sałatkę owocową oraz surówkę z marchewki i jabłka. Zadania wykonały bardzo sprawnie – szybko obrały warzywa i owoce, pokroiły je. Kolorowe przekąski ułożyły na talerzykach. Gdy przyszedł czas na degustację zaprosiły na poczęstunek rodzeństwo oraz kolegów i koleżanki z innych klas. Sałatka i surówka wszystkim bardzo smakowały i natychmiast zostały zjedzone.

Kolejnym elementem promocji było zaprezentowanie uczniom z innych klas przedstawienia teatralnego o owocach i warzywach.

Kolejną formą promocji były gazetki ścienne w klasie oraz na korytarzu szkolnym, które zachęcają do zdrowego odżywiania i picia wody. Gazetka na korytarzu wzbudziła żywe zainteresowanie wśród uczniów i innych osób.

Kolejnym i ostatnim etapem promocji była  kampania na rzecz picia wody, z wykorzystaniem postaci zwycięskiego Wodolubka. Uczniowie klasy II zaprosili inne dzieci na degustację wody smakowej (cytrynowej, pomarańczowej i jabłkowej), chodząc z transparentami zachęcającymi do picia wody. Przy okazji tej akcji uczniowie mówili o konieczności oraz zaletach picia wody. Każdego ucznia odznaczali uśmiechem z kropelką. Wszystkim napoje bardzo smakowały, twierdzili, że są bardzo smaczne i zdrowe. Wodą zostali poczęstowani także nauczyciele i inni pracownicy szkoły.