Dnia 14 lutego klasa pierwsza przystąpiła do realizacji pierwszego zadania programu - ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM. Scenariusz zadania był dość obszerny, więc jego działania wykonywane były w ciągu kilku lekcji przez kilka dni.

Na początku dzieci wypowiadały się o produktach spożywczych, które najchętniej spożywają. Okazało się, że dzieci chętnie zjadają owoce i warzywa, ale także lubią frytki i słodkie napoje. Następnie przekazane zostały dzieciom informacje na temat białka, węglowodanów i tłuszczy oraz witamin i minerałów. Podczas omawiania powyższych składników, uczniowie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem, wykazując się wysoką wiedzą na omawiane tematy.

Dużą radość sprawiło pierwszakom, rysowanie źródeł dobrych jak i złych tłuszczy i cukrów oraz źródeł witamin i wapnia. Wykonały te zadanie niemal bezbłędnie. Zaplanowały zdrowe śniadanie w kartach pracy oraz wartościowy posiłek z masy solnej, którą samodzielnie wykonały. W ich pracach nie zabrakło pysznego śniadania, obiadu jak i przekąsek.

Podczas omawiania dobrych i złych składników w naszym pożywieniu uczniowie sami zwracali uwagę na to, iż odpowiednie posiłki są bardzo ważne, ale równie ważne jest przestrzeganie higieny podczas ich przyrządzania,  ruch - zwłaszcza na świeżym powietrzu, około dziesięciogodzinny sen jak i picie wody.