Uczniowie klasy III po otrzymaniu potwierdzenia realizacji Modułu I – jesiennego , z wielkim zapałem przystąpili do pracy nad kolejnym Modułem II – zimowym. Tym razem książką wiodącą projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki był „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”. Trzecioklasiści przeczytali i omówili lekturę na lekcjach edukacji polonistycznej, opowiadali przygody głównego bohatera oraz poznali zwyczaje Eskimosów zamieszkujących biegun północny. Uzupełnili swoje lekturniki w rysunki, opisy oraz opowiadania. Ponadto na lekcji plastyki dzieci przygotowały plakaty dot. lektury oraz gazetkę o Grenlandii, na zajęciach technicznych wykonały również futrzane zwierzęta zamieszkujące Arktykę oraz jej mieszkańców.