Dnia 6 marca przyszedł czas na przeprowadzenie ostatniego zadania - Promocję zdobytej wiedzy i podjętych działań.

Uczniowie oddziału przedszkolnego, klas I -III i VI i VII zebrali się na sali gimnastycznej naszej szkoły. Oprócz nich na widowni było obecnych kilku nauczycieli, pani dyrektor naszej szkoły oraz rodzice pierwszoklasistów. Celem inscenizacji było pokazanie w humorystyczny sposób jak ważna w codziennym życiu jest higiena. Ukazano w niej także wielką rolę wody, która jest :

" (...) najważniejsza,
Bo beze mnie nie ma życia.
Wciąż potrzebna jestem:
Do prania, do pływania,
Do zupki gotowania.
I do picia i do mycia.
Czy kto stary, czy młody,
Ten nie może żyć bez wody".

Mali aktorzy bardzo dobrze odegrali swoje role, wywołując uśmiech i podziw na niejednej twarzy. Oprócz tego pięknie zaśpiewali takie piosenki jak: "Mydło lubi zabawę", "Szczotka, pasta, kubek ciepłej wody" i "Ruch, ruch, ruch", gdyż on też jest bardzo ważny dla zdrowia.

Następnie odbył się mini TURNIEJ WIEDZY mający wyłonić ekspertów do spraw dobrych i złych składników pożywienia. Dzień wcześniej wszystkie klasy zapoznano z informacjami z zadania pierwszego - DOBRE I ZŁE SKŁADNIKI W NASZYM POŻYWIENIU, tak aby wyrównać szanse wszystkich uczestników quizu. Z klas 0 - III wybrano po trzech reprezentantów. Odpowiadali oni na pytania zamknięte czytane przez nauczyciela. Do wyboru była odpowiedź A, B lub C. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawany był 1 punkt. Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy "0" - zdobyli 10 możliwych punktów. Klasa I zajęła drugie miejsce. Po dużych emocjach rodzice udali się do domu, a uczniowie do klas.

Tego też dnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszego WODOLUBKA. Wybór był niezwykle trudny, gdyż wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe. Dlatego też wybrano po 2 miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz 6 wyróżnień. Uczennicy klasy I udało się zająć trzecie miejsce, a trzem innym wyróżnienie. Oczywiście każdy z laureatów otrzymał drobną nagrodę.

Realizacja wszystkich zadań etapu zimowego projektu Zdrowo jem, więcej wiem dostarczyło pierwszoklasistom wiele radości i satysfakcji, a także wzbogaciło ich dotychczasową wiedzę.