"Akademia Aguafresh"

W tym roku szkolnym nasze przedszkole, również bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.

Uczenie  dzieci  mycia  ząbków   po   każdym   posiłku   już  od   pierwszych   lat  życia, a   także   budowanie    świadomości    potrzeby   utrzymania    jamy    ustnej  w odpowiedniej higienie jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.

W  ramach  realizacji  założeń  programu,  nasze  przedszkolaki  będą  uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoją wychowawczynię. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedzą się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznają budowę zęba, będą uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo nasze przedszkolaki dowiedzą się jak dzielnie stawiać czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyli będą bohaterowie Akademii Aquafrash - pastusie Lilly, Billy i Milki.

Zapraszamy na stronę internetową "Akademii Aquafresh"