Na początku marca pierwszoklasiści przystąpili do realizacji czwartego zadnia, które miało na celu zaprojektowanie WODOLUBKA - czyli postaci która dba o swoje zdrowie i wodę pije co dnia.

Pod koniec lutego był ogłoszony konkurs na najpiękniejszego Wodolubka wykonanego z dowolnych materiałów dla klas 0 - III , dlatego uczniowie z klasy I wykonali wspólnego dużego Wodolubka, wykazując się przy tym bardzo dobrą współpracą. Każdy z uczniów miał do wykonania określone zadanie.

Dzieci musiały wykonać ręce, stopy, nos, włosy, oczy naszego stworka, a następnie przymocować wszystko do tułowia wykonanego z fioletowego brystolu. Następnie dekorowali tułów wyciętymi kroplami wody oraz wręczyli naszej postaci kubek z wodą.

Oprócz tego, każdy z uczniów wykonał swojego Wodolubka w domu przy pomocy rodziców w ramach szkolnego konkursu, którego rozstrzygnięcie odbyło się 6 marca.  Jednej z uczennic udało się zająć 3 miejsce, a 3 uczniom wyróżnienie.