Dnia 21 lutego rozpoczęliśmy realizację drugiego zadania. Najpierw w skrócie przypomnieliśmy sobie dlaczego dla naszego organizmu są ważne takie składniki jak białko, węglowodany i tłuszcze. Wymieniliśmy w jakich owocach, warzywach i innych produktach można znaleźć witaminę C, B1, B2, A, D i jaką rolę pełnią w naszym organizmie.

Potem każdy z uczniów musiał wysłuchać pytania i  wskazać właściwą odpowiedź - A, B lub C podnosząc do góry właściwą karteczkę. Jeżeli odpowiedział prawidłowo przyznawał sobie punkt.  W pierwszym turnieju uczniowie udzielili odpowiedzi na 12 losowo wybranych pytań.  Kilku z nich udało się zdobyć 10 punktów, z czego byli bardzo dumni.

Dzieciom bardzo podobał się TURNIEJ WIEDZY, więc w wolnych chwilach wracaliśmy do niego, tyle że uczniom zadawałam inne pytania.