Dnia 7 października br. (środa) klasa III przystąpiła do omówienia pierwszej lektury projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, a była nią „Babcia na jabłoni” Mira Lobe. Na początek uczniowie z pomocą nauczyciela ułożyli plan wydarzeń, po czym ochoczo opowiadali o przygodach małego chłopca – Andiego, który bardzo marzył o tym, aby mieć babcię. Kolejno dzieci rozwiązały zadania i zrobiły ilustracje do książki z modułu I Mała chmurka w krainie drzew. Ważnym wydarzeniem tego dnia było wspólne wykonanie klasowego drzewa – brzozy. Na koniec trzecioklasiści przystąpili do quizu i zagadek dot. znajomości lektury. Przez cały dzień uczniom towarzyszył dobry humor, wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z satysfakcją uzupełniali swoje lekturniki.