Turniej wiedzy i umiejętności "Trzymaj Formę"

9 kwietnia  odbył się w naszej szkole Turniej wiedzy i umiejętności "Trzymaj Formę", który został zorganizowany
w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Głównym celem  turnieju  było  kształtowanie
u dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych  oraz  promowanie wszelkich  formy aktywności fizycznej.

W ramach  turnieju  zorganizowano  następujące konkurencje:

- quiz  „ Wiesz, co jesz?”, w  takcie którego dzieci wykazały  się wielką znajomością zasad zdrowego odżywiania się,

-   konkurs na najładniejszą piosenkę promującą zdrowy tryb życia i aktywność ruchową,

-  konkurs na najładniejszy plakat promujący zdrowie,

- różnorodne konkurencje sportowe.

Program „Trzymaj Formę!” cieszy się ogromną sympatią i zainteresowaniem ze strony uczniów, co stanowiło dodatkowy bodziec dla organizatorów, aby jeszcze bardziej zainteresować nim dzieci, a realizowane w ramach projektu zajęcia pozalekcyjne dawały uczniom możliwość uczestnictwa w różnych przedsięwzięciach związanych z jak najlepszą promocją zdrowego stylu życia oraz dbania o zdrowie i kondycję fizyczną.