Dnia 29.09.2020r. (wtorek) klasa III SSPzOP w Załużu rozpoczęła przygotowania do pracy nad Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki edycja II EKOlogiczna pod honorowym patronatem MEN. Celem projektu jest wspieranie rozwoju czytelnictwa, rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcenie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego i wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Projekt składa się z trzech modułów: I moduł – jesienny Mała chmurka w krainie drzew, II moduł zimowy – Mała chmurka w krainie śniegu oraz III moduł wiosenny – Mała chmurka w krainie słońca. Uczniowie projekt rozpoczęli od głośnego przeczytania przez nauczyciela opowiadania o małej chmurce, data jest nieprzypadkowa, ponieważ 29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Następnie trzecioklasiści wykonali swoje własne chmurki (praca plastyczna) oraz piękną chmurkę Tosię, która będzie ich przewodniczką po projekcie. Uczniowie przygotowali „czytusie” z plasteliny, po czym otrzymali lekturniki, w których będą realizować zadania do omawianych lektur. Lekturniki zostały podpisane, a pierwsza strona pokolorowana. Teraz z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie zadań do pierwszej wybranej przez nas książki „Babcia na jabłoni” Mira Lobe. Na koniec dnia klasę III odwiedził zaproszony gość - pani bibliotekarka Danuta Rudnik, która z okazji Dnia Głośnego Czytania przeczytała i omówiła książkę - II wojna światowa oczami dziecka „Czy wojna jest dla dziewczyn?”Pawła Beręsiewicza. W podziękowaniu uczniowie wręczyli pani bibliotekarce własnoręcznie robione laurki. Tym pracowitym dniem trzecioklasiści rozpoczęli moduł I Mała chmurka w krainie drzew, nad którym będą wytrwale pracować.