Głośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości (…)

Czytając dziecku zaspokajamy wszystkie jego potrzeby emocjonalne, umysłowe i moralne

– dając mu wiarę w siebie oraz narzędzia sukcesu na całe życie

( Na podstawie książki Rossa Campbella

„Sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać dziecko”)

W roku szkolnym 2016/2017 nasz oddział przedszkolny dołączył do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której głównym celem jest rozwijanie zamiłowania do słowa pisanego poprzez promowanie głośnego czytania dzieciom. Przedszkolacy codziennie słuchają bajek, wierszy, opowiadań czytanych nie tylko przez swoją wychowawczynię, ale również przez zaproszonych w tym celu gości. W lekturę książek chętnie angażują się rodzice naszych przedszkolaków, co sprawia dzieciom wiele radości. Raz w miesiącu wychowawczyni wraz z dziećmi zapraszają do przedszkola gościa specjalnego, który czyta wybraną przez przedszkolaków bajkę. Wspólnie z gościem dzieci rozmawiają na temat przeczytanego utworu, wykonują pracę plastyczną, uczestniczą w ćwiczeniach praktycznych, zabawach i grach dydaktycznych.