Tydzień Ortograficzny

Trening czyni mistrza – pod tym hasłem kryły się konkursowe zmagania, w których w minionym tygodniu wzięli udział uczniowie z klas I-III. W ramach tygodnia z ortografią od poniedziałku do piątku dzieci uczestniczyły w działaniach on-line, których celem było kształtowanie wśród najmłodszych uczniów pięknego pisma i utrwalanie zasad poznanej pisowni.
Zadania z jakimi zmierzyli się uczniowie były zróżnicowane: od dyktand i quizów poprzez ćwiczenia utrwalające, po inne, atrakcyjne formy utrwalania zdobytej wiedzy tj. krzyżówki, rebusy, wykreślanki, kolorowanki ortograficzne oraz prace plastyczne.
W ostatnim dniu ortograficznych potyczek w każdej klasie został wyłoniony zwycięzca otrzymując tytuł Klasowego Mistrza Orografii i pamiątkowy dyplom.
Wyniki konkursu w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco;
????Mistrz Ortografii Klasy I - Kacper S.
????Mistrz Ortografii Klasy II - Mikołaj S.
????Mistrzowie Ortografii Klasy III – Weronika P., Bartłomiej W.
Organizatorzy konkursu – nauczyciele z klas I-III zgodnie przyznają, że poznawanie i doskonalenie zasad pisowni wśród najmłodszych uczniów to klucz, który na dalszym etapie nauki otworzy przed nimi drzwi do sukcesu i pozwoli na skuteczne i efektywne wykorzystanie zdobytej wiedzy.