Szkolny Dzień Profilaktyki – „Kochaj życie!!!”

W dniu 25.03.2021 r. w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: „Kochaj życie!!!”. Celem tego niezwykłego wydarzenia, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród naszych uczniów jest edukacja prozdrowotna ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o zdrowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu oraz propagowanie zdrowego stylu  życia, którego przekaz – niezwykle malowniczy i wymowny stanowił kwintesencję dzisiejszego wydarzenia. O wielkim zaangażowaniu całej szkolnej społeczności w powodzenie dzisiejszej akcji niech świadczy fakt, że już od rana nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego z wielkim zapałem uczestniczyli w spotkaniu z panią ratownik, która pokazywała dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz opowiadała o konieczności przestrzegania zasad higieny w kontekście obecnej sytuacji epidemicznej. Ponadto dzieci wraz z panią wychowawczynią  uczestniczyły w zabawach związanych z aktywnością fizyczną na sali gimnastycznej oraz w podziękowaniu wykonały dla pani ratownik serduszka dla medyka. Emocje dzisiejszego dnia nie ominęły też uczniów z klas 1-8, którzy już od rana z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję, której nadrzędnym celem jest dbałość o zdrowie i korzyści jakie z tego płyną. W naszej szkole została zorganizowana wystawa prac dzieci związana z popularyzowaniem zdrowego trybu życia oraz tablice edukacyjne zachęcające do spożywania owoców i warzyw.
Z  uwagi na obecną sytuację epidemiczną aktywność prozdrowotna uczniów przebiegała w sposób domowy; dzieci wykonywały stworki owocowo-warzywne, plakaty zachęcające do dbania o zdrowie i aktywność fizyczną oraz na platformie Teams spotkały się z panią Aleksandrą Malec pracownikiem Sądu Rejonowego w Lubaczowie, która wygłosiła prelekcję o istocie tolerancji i jej wpływie na życie człowieka. Dalsza część spotkania koncentrowała się wokół zagadnienia związanego z pierwszą pomocą przedmedyczną, którą przedstawiła uczniom pani Kinga Czarny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszanowie. O tym jak wielką popularnością wśród naszych uczniów cieszy się to wydarzenie niech świadczy obszerna fotorelacja, którą ze swoich aktywności przesłali szkolnym organizatorom.