Wycieczka przedszkolaków do muzeum

19 grudnia 2017r. dzieci uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego Społecznej Szkoły Podstawowej w Załużu wzięły udział w świątecznej lekcji muzealnej zorganizowanej w Muzeum Kresów w Lubaczowie. Podczas zajęć poznały historię choinki i ozdób choinkowych. Prowadząca pani Barbara Kubrak wyjaśniła dlaczego i czym przystrajamy podczas Świąt choinkę oraz co symbolizują poszczególne ozdoby. Dzieci mogły zobaczyć dekoracje świąteczne oraz porównać jak wyglądały one w przeszłości, a jak wyglądają dzisiaj. Uczestnicy zajęć poznali dawne i współczesne zwyczaje, wierzenia i obrzędy związane z okresem Bożego Narodzenia w naszym regionie. Na lekcji nie zabrakło również działań warsztatowych. Dzieci wykonały piękne prace świąteczne. Zapraszamy do galerii zdjęć.