Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Dnia 1 marca 2018 roku w całej Polsce uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasi uczniowie również wzięli udział w tej uroczystości, którą zorganizował Dom Kultury w Załużu we współpracy z Biblioteką. Spotkanie rozpoczęło się krótkim montażem słowno-muzycznym, po czym głos zabrał nauczyciel historii i pracownik Muzeum Kresów w Lubaczowie pan Dariusz Salik, który przybliżył wszystkim zgromadzonym krótkie biogramy Żołnierzy Wyklętych z naszych terenów. Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz Tadeusz Maciejko, który opowiedział historię arcybiskupa Ignacego Tokarczuka.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci z naszej szkoły odebrały kolejną lekcję historii, która na długo zachowa się w ich pamięci.