Jasełka w Kościele Parafialnym w Załużu

Święto Trzech Króli to ważne wydarzenie w życiu katolickim, dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili wystawić w kościele parafialnym "Jasełka", które przypomiały historię Świętej Rodziny i Trzech Mędrców.

Po mszy św. o godz. 1100 dzieci przybliżyły sceny narodzin Jezusa, w których swoje role zagrali: Maryja, Józef, aniołkowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie, uroku całemu przedstawieniu dodały również leśne zwierzątka, które we wspaniałych strojach także śpieszyły do żłóbka z pokłonem.

Po przedstawieniu dzieci zebrały datki, które staną się dofinansowaniem wycieczki szkolnej.

Wielkim gestem wykazal się Ksiądz Proboszcz, który postanowił przekazać na ten cel tacę z porannej mszy św.

Wszystkim darczyńcą oraz księdzu Tadeuszowi Maciejko

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WIELKIE SERCA!