MIĘDZYNARODOWY PROJEKT JĘZYKOWY ”WELCOME TO POLAND, WELCOME TO EUROPE ”

W kwietniu uczniowie klasy siódmej naszej szkoły przystąpili do międzynarodowego projektu językowego eTwinning pod hasłem „Welcome to Poland, Welcome to Europe”. eTwinning to nazwa jednego z programów Unii Europejskiej, którego celem jest umożliwienie zdalnego – czyli po prostu internetowego – kontaktu między szkołami i przedszkolami z wielu państw europejskich (także spoza UE), aby nauczyciele i uczniowie realizowali międzynarodowe i wewnątrzkrajowe projekty międzyszkolne.
Uczestnicy projektu „Welcome to Poland, Welcome to Europe” wspólnie poznają atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce, zaprzyjaźniają się z mapą Europy oraz wypracowują materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim. Niebawem zostaną opracowane ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, atrakcje i kraje Europy. Już niedługo uczniowie naszej szkoły poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich korzystając z bezpiecznych narzędzi TIK.
Za nami konkurs na logo projektu. Nasze konkursowe logo zostało stworzone przez ucznia Huberta Mańczaka. Uczniowie przygotowali również prezentacje multimedialne na temat Irlandii Północnej oraz województwa podkarpackiego w języku angielskim. Opracowali plakaty promujące Irlandię Północną oraz nasz region. Stworzyliśmy wirtualne trasy wakacyjne po Polsce i Europie. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, które z chęcią podejmiemy! Oto niektóre z prac naszych uczniów.