Dzień Kominiarza

"Idzie kominiarz po drabinie...".
W maju obchodziliśmy Dzień Kominiarza i właśnie z tej okazji naszą szkołę odwiedziła Pani Bogusława, która z zawodu jest kominiarzem.
Pani Kominiarz zaprezentowała się w tradycyjnym stroju: w pięknym szapoklaku (cylindrze), czarnym mundurze z błyszczącymi guzikami oraz z kominiarskimi przyrządami. Opowiedziała uczniom o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługuje się na codzień. Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy złapać się na guzik, wtedy kominiarz przynosi szczęście. Mamy nadzieję, że wizyta kominiarza oraz podarowane przez niego kominiarczyki przyniesą i nam szczęście.
Spotkanie zakończyło się pamiątkową sesją fotograficzną oraz wręczeniem laurek z okazji Dnia Kominiarza.