" DĘBY PAMIĘCI"

W sobotę 27 września 2014 r. w naszej szkole odbyło sie uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej zasadzenie dwóch dębów przez pułkownika Stanisława Dąbka. Wydarzenie to było elementem przypadającej w tym roku 75 rocznicy śmierci pułkownika i miało uświetlnić silny związek bohaterskiego dowódcy z ziemią lubaczowską.

Na uroczystości obecnych było wielu gości m.in. Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, przedstawiciele lokalnego samorządu, delegacja ze  Szkoły Podstawowej w Nisku (skąd pochodził Stanisław Dąbek), Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie, delegacja z Lisich Jam, a także przedstawiciele naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Moniką Staniuk oraz mieszkańcy Załuża.

Po krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły Pani Joanna Rudnik, emerytowana nauczycielka z Załuża przybliżyła zgromadzonym historię załuskich dębów oraz dokonała uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy wraz z uczniem klasy VI Jakubem Antoszem.

Po zakończeniu części oficjalnej goście wraz z mieszkańcami udali się na pobliski plac zabaw, który uroczyście został otwarty i przekazany miejscowej społeczności. Aktu poświęcenia nowego miejsca dokonał proboszcz z Załuża ks. Jan Cielica. Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych było pieczenie kiełbasek, które przygotowali rodzice uczniów wraz z radnymi z Załuża. I chociaż pogoda nie rozpieszczała to dzieci bawiły się znakomicie.