Kolejnym zadaniem, które mieli wykonać drugoklasiści była reklama zdrowych słodyczy. Miała ona zachęcić dzieci do zamiany niezdrowych słodyczy na zdrowe, czyli te przygotowane bez dodatku cukru. Uświadomić, że zarówno świeże owoce jak i suszone zawierają naturalny cukier oraz wskazać na wartości odżywcze pestek dyni, słonecznika,  orzechów i migdałów.

Rozgrzewką do wykonanego zadania było stworzenie na powyższy temat krzyżówek i rebusów w programie Paint, w których uczniowie ukazali m. in. źródło złego cukru jak i skutki jego spożycia.

Następnie indywidualnie zabrali się do tworzenia reklamy zdrowych słodyczy w formie plakatu na kartkach formatu A3. W powstałych pracach dominującym elementem były właśnie owoce i warzywa, chociaż nie zabrakło w nich również pestek dyni i słonecznika. Do ich wykonania wykorzystali różne ozdoby. Najpierw narysowali i pokolorowali swoje dzieła kredkami, a potem ozdabiali kolorowym papierem, wstążkami, cekinami, plasteliną, papierkami po słodyczach, bibułą i brokatem.

W swoich reklamach zwrócili uwagę na to, iż zjadanie słodyczy wiąże się ze słabymi wynikami w nauce i próchnicą zębów, zaś częste sięganie po owoce spowoduje, że w naszym dzienniczku znajdziemy same 6!. Oprócz tego nad słodyczami zbierały się burzowe chmury, natomiast nad naturalnymi źródłami cukru piękne, wesołe słoneczko.

Do wykonania reklamy na powyższy temat zachęciliśmy także uczniów klasy pierwszej i trzeciej, a następie wszystkie prace umieściliśmy na gazetce w szkolnym korytarzu.

Po skończonej pracy w drodze tajnego głosowania wybraliśmy Super Artystów, którzy otrzymali medale i drobne upominki.


 

© 2021 Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu   |   Interefekt.pl