Owoce i warzyw mają bardzo dużą wartość odżywczą, a przede wszystkim wzmacniają naszą odporność i zapobiegają różnym chorobom. W naszej codziennej diecie powinniśmy sięgać po nie kilka razy, dlatego też w kolejnym zadaniem drugoklasistów było wykonanie konkursowego rysunku, który właśnie to ukaże.

Jednak zanim do tego przystąpili umieścili warzywa i owoce we właściwym miejscu w Piramidzie zdrowego żywienia i stylu życia dla dzieci i młodzieży. Uczniowie w gazetach wyszukiwali zdjęć różnych produktów spożywczych, które następnie wycinali i przyklejali w odpowiednim miejscu piramidy. Okazało się, iż zaraz po aktywności fizycznej, prawidłowym śnie i korzystaniu z urządzeń elektronicznych w ich codziennej diecie powinny dominować właśnie warzywa i owoce!

Teraz z zaangażowaniem zabrali się do graficznego przedstawienia swoich pomysłów. Do ich wykonania wykorzystali kredki, plastelinę, cekiny, druciki kreatywne i inne ozdoby. Wszyscy uczniowie na pierwszym planie swojej ilustracji umieścili siebie podczas spożywania warzyw i owoców. Rysunki wyglądały podobne, jednak były ozdobione w różny sposób. Po zakończeniu pracy nastąpił czas na tajne głosowanie. Postanowiliśmy wybrać zarówno Króla jak i Królową Owoców i Warzyw.

 

© 2021 Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu   |   Interefekt.pl