Dnia 14 lutego klasa pierwsza przystąpiła do realizacji pierwszego zadania programu - ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM. Scenariusz zadania był dość obszerny, więc jego działania wykonywane były w ciągu kilku lekcji przez kilka dni.

Na początku dzieci wypowiadały się o produktach spożywczych, które najchętniej spożywają. Okazało się, że na ogół w ich diecie znajduje się bardzo dużo owoców i warzyw, ale także lubią frytki i słodkie napoje. Następnie przekazane zostały im informacje na temat wartości białka, węglowodanów i tłuszczy oraz witamin i minerałów w naszych organizmach - nie w ciągu jednej lekcji, gdyż nie sprzyjałoby to dobrej koncentracji uwagi. Podczas omawiania powyższych składników, uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem, wykazując się wysoką wiedzą na omawiany tematy.

Dużą radość sprawiło pierwszakom, rysowanie źródeł dobrych jak i złych tłuszczy i cukrów oraz źródeł witamin i wapnia. Wykonały te zadanie niemal bezbłędnie. Zaplanowały zdrowe śniadanie w kartach pracy oraz wartościowy posiłek z masy solnej,  którą wcześniej samodzielnie wykonały. W ich pracach nie zabrakło pysznego śniadania, obiadu jak i przekąsek.

Podczas omawiania dobrych i złych składników w naszym pożywieniu uczniowie sami zwrócili uwagę na to, iż odpowiednie posiłki są bardzo ważne, ale równie ważne są: przestrzeganie higieny podczas ich przyrządzania,  ruch - zwłaszcza na świeżym powietrzu, około dziesięciogodzinny sen jak i picie czystej wody.

W trakcie wykonywania zadania uczniowie korzystali ze wszystkich kart pracy dołączonych do scenariusza.