Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to ważny dzień w życiu każdego Polaka. W całym kraju obchodzone są pikniki, marsze, które maja upamiętnić to szczególne wydarzenie.Tak też jest w Załużu.
 
Jak co roku spoleczność naszej wsi oraz miejscowe władze oddały hołd tym wszystkim, którzy polegli w obronie naszej suwerenności.
 
Tegoroczne obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy Krzyżu - Pomniku Niepodległościowym, a następnie w uroczystym przemarszu i z pieśnią na ustach wszyscy zgromadzeni udali się na Mszę Św. w intencji ojczyzny.

Po Mszy Św. uhonorowano osoby  krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej. Z rąk Wójta Gminy Lubaczów  odznaczenia otrzymali: Ks. Tadeusz Maciejko, O. Jan Szpyt, Edward Olbromski, Łukasz Łuczak, Danuta Rudnik, Marek Flis, Zbigniew Cisek, Andrzej Antonik.
 
Zwieńczeniem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Agnieszki Skiby i p. Malgorzaty Nowosiadło.

© 2018 Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu   |   Interefekt.pl