"Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

18 lutego 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Poprzez udział w inicjatywie chcieliśmy zachęcić wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Inicjatywy podjęte przez naszą szkołę z okazji DBI 2020:

• Zgłosiliśmy inicjatywę na portalu www.dbi.pl.

• Każda klasa wykonała plakat dotyczący przewodniego hasła DBI 2020 „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

• Klasa VII przygotowała prezentację multimedialną: „Nie daj się złapać w sieć” – promująca pozytywne zastosowania Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

• We wszystkich klasach przygotowane zostały gazetki ścienne „Dzień Bezpiecznego Internetu 2020”.

• Gościliśmy policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, pana Mateusza Maź, który wygłosił dla klas I-VIII prelekcję mającą na celu uświadomienie młodzieży o czyhających w sieci zagrożeniach, które mogą ich dotknąć bezpośrednio.

• Wychowawcy przeprowadzili na lekcjach wychowawczych pogadanki „Jak współtworzyć twórcze i bezpieczne środowisko online”.

Wszystkim zaangażowanym w organizację DBI w naszej szkole serdecznie dziękujemy.