Finał Szlachetnej Paczki!

11.12.2018

Dnia 6 grudnia 2018 r. SSP z OP w Załużu przekazała wolontariuszom Szlachetnej Paczki żywność długoterminową oraz środki czystości, które udało się nam uzbierać w ramach tej akcji. Podarki trafiły do rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej z przyczyn od siebie niezależnych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w tę zbiórkę. Razem możemy więcej! :)

czytaj dalej...

Bieg Pamięci Obrońców Lubaczowa

11.12.2018

W dniu 6. 12 . 2018 r. ( czwartek) o godzinie 11:11 odbyła się pierwsza edycja Biegu Pamięci Obrońców Lubaczowa na stulecie odzyskania przez Lubaczów wolności. Uczestnicy wydarzenia spotkali się pod Pomnikiem Niepodległości w Lubaczowie, skąd wyruszyli do Parku Niepodległości w Karolówce. Finał biegu miał miejsce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie, gdzie wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Na miejscu głos zabrał Pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, który podziękował wszystkim zaangażowanym w organizacje tego wydarzenia oraz uczestnikom biegu. Charakter imprezy służy kształtowaniu patriotycznych postaw i edukacyjnych wzorców wychowania. Patriotyczny charakter wydarzenia podkreśliła 15 metrowa biało-czerwona flaga trzymana przez uczestników na całej trasie biegu. Naszą szkołę reprezentowali Stanisław Ważny oraz 4 uczniów Kacper Broź, Magdalena Wojciechowska,Paweł Witko,Konrad Załuski.


czytaj dalej...

100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę

13.11.2018

Dnia 11 listopada 2018 roku (niedziela) w naszej miejscowości odbyły się uroczyste obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tegoroczne obchody rozpoczęły modlitwą przy Krzyżu - Pomniku Niepodległościowym, którą poprowadził proboszcz parafii ks. Tadeusz Maciejko, następnie zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli poszczególnych formacji.


czytaj dalej...

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

09.11.2018

„Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna. Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą. Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy. Polska - Ojczyzna... Kraina, kraina, która się w sercu zaczyna.. ‘’ Ryszard Przymus Obchody 100–lecia Odzyskania Niepodległości odbywają się w całym kraju. Tak też się dzieje u nas. Dokładnie o 11:11 uczniowie, nauczyciele, pracownicy w pełnym skupieniu i powagą odśpiewali Hymn, następnie społeczność naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno – muzyczny zorganizowany ku czci tej wielkiej rocznicy. Nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz wierszy mówiących o naszym pięknym i niepodległym kraju. Dzień ten na pewno zapisze się w pamięci wszystkich jako jeden z najważniejszych w życiu każdego Polaka.


czytaj dalej...
© 2019 Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu   |   Interefekt.pl